Бібліотека-хаб цифрової освіти
(семінар - практикум)

Вже кілька років поспіль Дашівська бібліотека є хабом цифрової освіти, місцем, де дашівчани та мешканці Дашівської громади безкоштовно отримують доступ до сайту Дія.Цифрова освіта та проходять навчання з цифрової грамотності.
23 січня пройшло заняття з бібліотекарками нашої громади з ознайомлення з платформою, та переглядом освітнього серіалу "Оперативна допомога при ПТРС " з Владою Березянською.

/Files/images/327563889_1353353798540051_6573263084651079465_n.jpg

"В єднанні сила і міць!"
(година історії)

Одні із сторінок цієї запеклої боротьби, саме Дню Соборності України, дню проголошення Акту возз1єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві присвятила годину історії "В єнанні сила й міць!" бібліотекарка з обслуговування дорослих користувачів нашої бібліотеки, Реліцька Ірина Олексіївна.

/Files/images/327541875_1649823825461742_4383102341643144130_n.jpg

Бібліотекарки бібліотек-філій нашої громади з цікавістю слухали коментарі до книг, що увійшли до виставки-колізії, приуроченій видатній події. Зокрема особливу цікавість викликала книга "Українська революція 1917-1921 в іменах: вінницькі сторінки: біографічний довідник", що вийшла друком у видавництві "ТВОРИ" в місті Вінниця у 2019 році.

У виданні подано біографічний матеріал про діячів Української революції (1917-1921), пов'язаних з теренами сучасної Вінницької області та кольорові карти військових дій . Є в книзі і матеріали, що стосуються Химерика Василя Феодосійовича (04.04.1892 , Дашів - грулень 1937), члена ЦКУПСР (1917) та Нагороного Степана Васильовича (08.08.1897, Дашів - з 1921 року доля невідома), начальник інформаційної філії розвідчого управління Генерального штабу УНР, сотника АрміїУНР.


"Про кохання рідною мовою"

Зупинками літературного диліжансу "Про кохання рідною мовою" стала творчість сучасних українських поетів та класиків української літератури. Учасниці клубу за інтересами користувачів "Горлиця" із задоволенням слухали поезію Ліни Костенко, Тетяни Яковенко, Івана Франка та ін.

/Files/images/IMG_3366.jpg


"Майдан у пам'яті кривавою сльозою..."

17 лютого в Інтернет-центрі бібліотеки відбулася веб година-вшанування Героїв Небесної Сотні. На захід було запрошено учнів 9 класу Дашівської ЗОШ І-ІІ ст:

/Files/images/IMG_3361.jpg


"Він з музикою обвінчався в церкві"

Франц Шуберт. 31 січня виповнюється 220 років від дня народження великого композитора, фундатора романтизму в музиці, автора величезної кількості музичних творів, що написав митець за до болю коротке життя, лише 31 рік.
Творчості великого майстра, його нелегкому життєвому шляху присвятили ми музичний онлайн колаж «Він з музикою обвінчався в церкві» й запросили до бібліотеки вихованців Дашівської дитячої музичної школи.

/Files/images/IMG_3346.jpg


"Не забуть героїв триста..."

99-тій річниці подвигу юних українців під Крутами присвятили День інформації «Не забуть героїв триста…» учасники клубу за інтересами користувачів «Горлиця», що відбувся 27 січня в нашій бібліотеці.

/Files/images/IMG_3345.jpg


Соборна та незалежна

«Соборна та незалежна» - таку назву мав історичний вечір, що відбувся в бібліотеці для учнів сьомого та дев’ятого класів Дашівської допоміжної школи-інтернату. Розповіли про історичну подію учасники дитячого клубу за інтересами користувачів Шевчук Аліна, Коваль Тамара, Лунках Артем, Козяр Олена та керівник клубу Позиченюк Віра Анатолівна. Вдало доповнила розповідь демонстрація документального фільму «Час Злуки»:

/Files/images/IMG_3338.jpg


Сенс життя, в чому він?

На таке філософське запитання спробували відповісти учні 10-х класів Дашівської допоміжної школи-інтернату, яких було запрошено до читацького діалогу бібліотекарем відділу обслуговування дітей Вірою Анатолівною Позиченюк, що відбувся у бібліотеці 23 грудня.
Особливо жваве обговорення викликали моделювання різних життєвих ситуацій, юнацтво активно відповідало на різні каверзні запитання, пов’язані з їхніми правами та обов’язкам:

/Files/images/IMG_3326.jpg


День інформації
"Горе і біль нелюдських випробувань"

День інформації ми присвятили 75-им роковинам масового розстрілу єврейського населення Дашева німецько-фашистськими окупантами у грудні 1941 року.
Розповіла про ті трагічні події завідуюча музеєм Головченко Н.О, доповнила її розповідь учитель історії К.О.Поліщук. Відбулася презентація книги Роос, К. "Рожденные страдать"?. - Винница, 2011. - 204 с.. Завершив захыд онлайн перегляд фыльму "Холокост" https://youtu.be/XONtdUMACME

/Files/images/IMG_3305.jpg

/Files/images/IMG_3313.jpg


Розп’ята душа на хресті всесвітньої печалі

Засвітимо свічку в скорботні хвилини,
Пошлемо молитву в небесні глибини…
Молитву до Бога, молитву за тих,
Чий голос від голоду в муках затих!..

http://lkomisarova71.blogspot.com/

Щороку, в четверту суботу листопада ми поминаємо всіх замучених голодом, запалюючи в вікнах наших домівок Свічку пам’яті…

Напередодні роковин Голодомору 1932-1933 років, в бібліотеці учасниками клубу «Веселка» проведено годину – реквієм «Розп’ята душа на хресті всесвітньої печалі» для учнів 6 класу Дашівської ЗОШ І-ІІ ст.

/Files/images/IMG_3234.jpg


День Гі́дності та Свобо́ди

До Дня Гідності та Свободи приурочили ми веб годину «Україна – територія Гідності й Свободи», на яку запросили учнів 8 та 9 класів Дашівської ЗОШ І-ІІ ст.:

/Files/images/IMG_3222.jpg


Свято Незалежності України

2016 рік знаменний відзначенням 25-ї річниці Незалежності нашої держави. До цієї визначної дати проведено цикл масових заходів:
організовано виставку - акцент "Державний Прапор України - українська національна традиція відображення світу" та книжково-ілюстративну виставку "Велично й впевнено зійшла зоря Нової України!";
відбувся літературний вечір для діток "Нема без кореня калини, а нас, людей, без України";
своє чергове засідання клуб "Горлиця" присвятив також святу нашої держави - "Вишита колоссям та калиною земля зачарована моя" - виставка та обговорення вишитих робіт.
Працівники бібліотеки прийняли участь у загальноселищному та районному святі: https://youtu.be/nYOJILoc-q4 , https://youtu.be/fPLXg4r-TLM

Іван Франко - як дух стихії

Поете, тям, на шляху життьовому
Тобі перлини-щастя не знайти
Ні захисту від бурі, злив і грому.
Поете, тям: зазнати маєш ти
Всіх мук буття, всіх болів і унижень,
Заким дійдеш до світлої мети…
І.Франко (1904 р.)

2016 рік оголошено Указом Президента України «Про вшанування пам’яті Івана Франка» роком Івана Франка. В один рік зійшлося дві дати: 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Яковича.

До визначної дати в бібліотеці проведено книго-кіно мандрівку "Іван Франко - мов дух стихії". Учасниками стали учні 9-х класів Дашівської ЗОШ І-ІІІ ст.


Жіноча доля в світі - це любов!

Жінка – це запрошення в щастя.
Ш.Бодлер

До 8 Березня у бібліотеці вібдувся літературно-музичний вечір на якому із Святом Весни вітали учасниць клубу "Горлиця" працівники бібліотеки, вокальний ансамбль "Дашівські передзвони" та уачсники клубу за інтересами користувачів "Веселка":

/Files/images/MVI_3097-002.jpg

/Files/images/MVI_3102-001.jpg



"Леся Українка"

(Онлайн перегляд та обговорення документального фільму https://youtu.be/v6mrp1jrGqY

/Files/images/MVI_3090-003.jpg



"На Майдані зайняли свій пост..."

До річниці кривавих подій на Майдані у бібліотеці ми провели для учнів 10-Б класу Дашівської ЗОШ І-ІІІ ст, веб годину " На Майдані зайняли свій пост..."

/Files/images/VIDEO0214-001.jpg


"...І тихо ступає життя у полин
І лине Чорнобильський дзвін..."

До 30-тих роковин Чорнобильської катастрофи в бібліотеці відбулися: година-спогад "Чорнобиль - наша печаль і скорбота" (учасники клубу за інтересами користувачів "Веселка" запросили до себе учнів 6 класу Дашівської допоміжної школи-інтернату) та читацький діалог учасниць клубу за інтересами користувачів "Горлиця"

/Files/images/SAM_0396.JPG/Files/images/IMAG0070.jpg


Ми будемо про кохання говорити

До дня закоханих учасники клубу за інтересами користувачів «Веселка» провели літературний вечір для учнів 6 класу Дашівської ЗОШ І-ІІ ст. Вони розповіли гостям про історію свята, читали вірші про кохання, проводили конкурс на кращий комплімент, а на згадку подарували валентинки:

/Files/images/IMG_3073.jpg


Різдвяні свята

Перша зірка (Спогад)
Велика таїна в роках не згіркла. Н
у, з чим її ще можна порівняти?..
Святвечір... і Пречиста Перша зірка, Я
ку шукали в небі оченята.
Найперша Зірка! Як вона світилась!
Дивилась в чисту душу з високості.
А серденько в одвіт їй так молилось
До сокровенної сльози, святої млості...
І так побожно, щиро сповідалось
Перед Народженням Господнього Дитяти,
Що в пам'яті на все життя зосталась
Та Перша Зірка, що принесла в хату Свято.
Надія КМЕТЮК
Новий Рік, Різдво, Водохреще – свята, які стали для нас всіх своєрідним очищенням, початком нового в житті. Щороку вони проходять по сталим , старовинним традиціям, повертаючи нам дивовижні таїнства новорічної та різдвяної ночей, повертаючи нас у щасливі і неповторні дитячі роки з яскравою красунею ялинкою, колядками та щедрівками. Чудове народознавче свято «Немає переводу добрим звичаям народу» провели учасники клубу за інтересами користувачів «Веселка» для діток першого класу Дашівської спец. школи-інтернату, де розповіли багато цікавинок та співали разом з дітками колядок та щедрівок, читали віршики про Різдво:

Своє святкове засідання клубу «Горлиця» «Водохрещення: велике свято – велика традиція» учасниці присвятили не тільки обговоренню традицій, але й стравам, що готовилися на свят вечір. Провели конкурс на краще святкове привітання. Переможницею стала Шаповалова Євгенія Миколаївна, її Привітання і для вас:«Нехай Різдво у вишиванціРозбудить Вас щасливо в ранціІ принесе у Вашу хатуУсмішку, радості багато,Розбудить приспані надії,Зерном і щастям Вас засіє!Зігріє сонцем і любов’ю,І подарує Вам здоров’я!!!»

/Files/images/IMAG2980.jpg


"Любий, отче Миколаю,
Ти до нас прийди із раю!"

Напередодні свята Миколая в бібліотеці відбулася година спілкування "Любий , отче Миколаю, Ти до нас прийди із раю!". Бібліотекар Віра Анатолівна та голова клубу "Веселка" Альона Сіжко розповіли діткам 3-4 класів Дашівської ЗОШ І-ІІІ ст - учасникам гуртків початково-технічного моделювання Станції юних техніків, керівник Копняк Катерина Олександрівна, про історію свята, читали разом з дітками віршики про Святого Миколая, переглядали виставки дитячих малюнків та поробок, присвячених святому та Новорічним святам:
/Files/images/IMAG2940.jpg

"Андріївські вечорниці"

«Ой Калита, Калита,
Із чого ж ти вилита?
Ой я з жита сповита,
Ой я сонцем налита
Для красного цвіту
По білому світу…»

Чудове дійство «Андріївські вечорниці» влаштували в нашій бібліотеці учні 10-х класів Дашівської ЗОШ І-ІІІ ст. для учнів 5-6 класів Дашівської ЗОШ І-ІІ ст., музичний керівник Скоморох Ніна Володимирівна. Відео
З задоволенням пригадали давні традиції і учасниці клубу "Горлиця"

"Пролилися рідним краєм великії сльози...

Прошу, у серці запаліть
Скорботи полум’я священне
Та скрізь століття пронесіть
Сльозу безвинно убієнних!
Наталка Тривайло
Найчорнішому часу між чорними часами в історії України - Голодомору 1032-1933 років було присвячено вечір-реквієм, що відбувся в нашій бібліотеці. на вечір було запрошено учнів 8-го та 10-го класів Дашівської ЗОШ І-ІІІ ст. На закінчення присутні переглянули фільм "Голод".

/Files/images/IMG_20151127_132955_0.jpg


"О слово рідне! Будь мечем моїм!
Ні, сонцем стань! Вгорі спинися..."
О.Олесь

О слово! Будь мечем моїм!
Ні, сонцем стань! вгорі спинися,
Осяй мій край і розлетися
Дощами судними над ним.
Олександр Олесь
На поетичному вечорі, учасниками якого стали учні 11 класу Дашівської ЗОШ І-ІІІ ст. прозвучали вірші, як визнаних майстрів поетичного українського слова, так і молодих авторів. Також використовувалися записи віршів В.Стуса та пісень на вірші М.Луківа та Л.Костенко

/Files/images/IMAG2892.jpg

https://youtu.be/T9ifvNoF1Ds


«Хрестиком – узори, гладдю – кольори,
То найкраще в світі, що не говори…»

Я все вишиваю, десь беруться сили.
Я ворожу щастя й легкий світ думок.
Я любов до себе тихо запросила,
Залишила місце для невишитих зірок.
І. Шишкова
Щороку листопадове засідання клубу за інтересами користувачів «Горлиця» учасниці присвячують рукоділлю. Ось і цього разу в бібліотеці відбулася виставка-презентація вишивок майстринь: Авраменко Г.І., Красноштан Л.І., Студінської Л.Г., Михайловської К.І., Задорожної В.К.
Про історію традиційної української вишивки, зокрема рушників розповіла присутнім бібліотекар Прудивус Оксана Петрівна. Цікавими подробицями доповнила її Євгенія Миколаївна Баранець, народознавець.
Захоплення викликав старовинний рушник, що презентувала Катерина Іванівна Михайловська та картини вишиті хрестиком «Лебеді» та бісером «Закохані» майстрині Левшун Тетяни Олексіївни:

/Files/images/IMAG2879.jpg

/Files/images/IMAG2886.jpg


Перша Пречиста

Напередодні свята Успіння Богородиці, Першої Пречистої, відбулося засідання клубу за інтересами користувачів «Горлиця».

/Files/images/IMAG2719.jpg

Після вступного слова керівника клубу Оксани Петрівни Прудивус, учасниці клубу з цікавістю слухали розповідь гостя - Отця Григорія, настоятеля Дашівського Свято-Михайлівського храму, про історію свята.


Обирай професію будвельника

В бібліотеці відбулося чергове засідання юнацького клубу за інтересами користувачів « Орієнтир» з учнями 10 – А класу Дашівської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Присвячена година спілкування «Від пірамід до хмарочосів » професії будівельника.

/Files/images/IMG_2860.jpg


Поетичний калейдоскоп

Я по росі сьогодні походила,
Відчула радість. Здорово було!
І відкриття для себе враз зробила,
Не холод відчувала, а тепло,
Що від землі до мене проступило,
Живе тепло від матінки Землі.
Надія Красоткіна
Темі любові до рідного краю, навколишньої краси присвятили свій поетичний калейдоскоп «Люби, плекай, цінуй» бібліотекар Любов Петрівна Дяченко та учні 2 класу Дашівської ЗОШ І-ІІ ст., педагог Боровська Іннв Володимирівна:

/Files/images/IMG_2742.jpg


Головна подія року

Травень багатий на події, але найголовніша відзначення 70-тої річниці Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, яке по всій України пройшло під гаслом «Ніколи знову».
Наша бібліотека не залишилася осторонь тих подій. У бібліотеці створено виставку-пеквієм «Ніколи знову»

/Files/images/IMG_2801.jpg

8-го травня в День пам’яті та примирення ми розгорнули книжкову виставку-історичний екскурс «Їх подвиг прикладом слугує у фойє Будинку культури нашого селища, де відбувся концерт у якому взялм участь і працівники бібліотеки». Нами створено відео концерту:https://youtu.be/W5o07zJQJ0k
9-го травня у селищі відбулася святкова хода та мітинг-реквієм до Дня Перемоги, ми були разом із нашими односельцями та створили відео події: https://youtu.be/OURGJDzEIjo
Після мітингу, вже за традицією, ми прийняли участь у вшануванні пам’яті воїнів-визволителів на могилі безіменних солдат в урочищі Бакаї:
Наші юні користувачі прийняли участь у Всеукраїнському сімейному конкурсі «Книга пам’яті мого роду», ними створено історії-спогади про рідних дідусів, прадіду сів – учасників Другої Світової війни. Всі роботи ми опублікуємо на сторінці нашого блогу «Спілкуючись розвиваємося» «Дашівчани».


Заочна онлайн подорож
до Лядовського монастиря

Оксана Петрівна Прудивус, бібліотекар, розповіла про історію монастиря та продемонструвала книги про інші святині України, зокрема про Дашівський Свято-Михайлівський храм. Учасниці клубу принесли багато світлин святих місць, де побували самі, поділилися враженнями від подорожей. На завершення здійснили заочну онлайн подорож до Лядовського монастиря.

/Files/images/IMG_2733.jpg/Files/images/IMG_2731.jpg


День інформації
"Весь світ в дитячій книзі"

2 квітня— в 210-ту річницю від дня народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена та Міжнародний день дитячої книги у бібліотеці організовано книжкову виставку-портрет «Великий фантазер» та проведено день інформації «Весь світ в дитячій книзі»:
Казкова годи на «З героями Андерсена» :голосне читання казки Г.Х.Андерсена «Стійкий олов’яний солдатик» та перегляд мультфільму «Гидке каченя»з у чнями 1-го класу ЗОш І-ІІ ст.;
пізнавальна година «Дитяча книга – світ чудес»: презентація книги Людмили Цуріки «Історія дитячої книги зі стародавніх часів до сьогодення» та перегляд мультфільму «Квіти маленької Іди»з учнями 2 класу ЗОШ І-ІІ ст. .
Година цікавинок «Фантастичний світ дитячої книги»:презентація книг – подарунка Фундації Дарини Жолдак;перегляд мультфільму «Ангел» за мотивами казок Г.Х.Андерсена;конкурс «Зякої казки уривок?» (з казок Г.Х.Андерсена) з учнями 3 та 4 класів ЗОш І-ІІ ст

/Files/images/IMG_20150402_100210_0.jpg/Files/images/IMAG2533.jpg


Тиждень дитячої та юнацької книги
"З книгою жити - з добром дружити"

Щорічно в квітні місяці у бібліотеці проходить тиждень дитячої та юнацької книги.
Цьогоріч у бібліотеці відбулися::
- бесіда-діалог "Книга добрий, мудрий друг" з участю учнів 5 класу ЗОШ І-ІІ ст:
- бібліотечний урок "Як вибрати книгу з допомогою каталогу" з учнями 8-9 класів

ЗОШ І-ІІ ст.:

- книжкові гостини до дитячого садочка "Журавлик":


Обмін досвідом

На черговому семінарі працівників бібліотек нашого району ми поділилися досвідом з колегами про додаткові можливості поповнення книжкових фондів, а саме презентували Фундацію Дарини Жолдак та презентували подарунки від Фундації та «Нової Пошти», які надійшли до нашої бібліотеки:

/Files/images/P1040352.JPG


Театр у моєму житті
(День інформації)


/Files/images/IMAG2524.jpgДень інформації « Театр у моєму житті » відбувся 1 квітня у приміщені Дашівської міської бібліотеки. Запрошені учні 10 – х класів Дашівської ЗОШ І – ІІІ ступенів та учителем художньої культури Скоморох Ніною Володимирівною.


"Лелеки щастя
в рідний дім приносять"

Дню повернення лелек із теплих країв на батьківщину (19 березня) та Міжнародному дню птахів (1 квітня) було присвячено засідання клубу за інтересами користувачів "Краєзнавець":

/Files/images/IMG_2698.jpg


Шевченківські дні

Традиційно у березні місяці в бібліотеці проходять Шевченківські дні. До дня народження Тараса Григоровича ми організували книжкову виставку "Шевченкіана у літературознавстві та мистецтві:
/Files/images/IMG_2714.jpg
Провели бібліографічний огляд "Митці Вінничини Т.Г.Шевченку" з учнями 11-тих класів Дашівської ЗОш І-ІІІ ст та переглянули з ними першу частину "Віра" документального фільму "Тарас Шевчеко":
/Files/images/IMAG2500.jpg


"Чую, земле, твоє дихання..."

Літературно-музичний вечір , присвячених життю та творчості Василя Симоненка відбувся в Інтернет-центрі нашої бібліотеки . Учні 11 класу Дашівської ЗОШ І-ІІІ ступенів почули від бібліотекарів розповідь про недовге, яскраве життя та плідну творчість великого патріота – співця України. Лунали вірші поета у виконанні автора (запис голосу Василя Симоненка), бібліотекарів, патріотів-кримчан (відеозапис). Звучали пісні на вірші В.Симоненка (відеозаписи та фонограми).

/Files/images/IMG_2617.jpg

/Files/images/IMG_2621.jpg


День Соборності і Свободи України

«Лунає пісня солов’їна
І вітер віє степовий.
Моя соборна Україна
Знов зустрічає день новий…
Ми з вами – це одне єдине,
Ми – це родина: ти і я,
Дві сторони у України,
Та Україна в нас одна…»
В.Кролівна

Дню Соборності і Свободи України присвятила літературний диліжанс «Моя соборна, суверенна…» бібліотекар відділу обслуговування дітей Дяченко Любов Петрівна, який провела з учнями 6 класу Дашівської ЗОШ І-ІІ ступенів:

/Files/images/IMG_2608.jpg


Святий Миколай! Нашу хату не минай!

«Святий отче Миколай!
Мою хату не минай!
Подаруй мені потіху
І торбину, повну сміху,
І здоров’я для родини,
Красну долю для Вкраїни!»
В.Багірова
18 грудня, напередодні Дня Святого Миколая, учасниці клубу «Краєзнавець»: Нагорна Юля, Коробка Богдана, Мартинюк Іванна приготували для своїх однокласників, учнів 7 класу Дашівської ЗОШ І-ІІ ступенів, свято «Ой хто, хто Миколая любить…», допомагала їм, задаючи питання про життя та добрі справи Святого Миколая, Настя Нагорна, учениця 4 класу.

/Files/images/IMG_2563.jpg

Не оминуло Свято Миколая й Дашівське відділення для одиноко проживаючих громадян. Адже вони потребують особливої уваги.
Ми вітали їх теплим словом, а вокальний ансамбль «Дашівські передзвони» та юні учасники самодіяльності Дашівського Будинку культури – українською піснею:
«Згадаємо ж давайте й у цю мить,
Що українці – це народ співучий –
Ніщо не може нашу пісню зупинить,
Наповним піснею наш край квітучий!»

/Files/images/DSCN0110.jpg


Варвара - ніч украла...

Чергове засідання клубу за інтересами користувачів «Горлиця» учасниці клубу присвятили Великомучениці Варварі, адже напередодні святкувався День Святої Варвари.
Цікаво розповіла про історію життя та мучеництва святої Оксана Петрівна Прудивус, бібліотекар – керівник клубу. Чому саме у народі кажуть «Варвара – ніч украла, а день приточила».

/Files/images/IMG_2575.jpg

Родзинкою засідання стала ікона Варвари Великомучениці, до якої молилося чотири покоління у сім’ї Євгенії Миколаївни Баранець-Шаповалової:

/Files/images/IMG_2579.jpg


Урок права

"Усвідомлення права розвиває усвідомлення обов'язку. Загальний закон — це свобода, яка закінчується там, де починається свобода іншого. "
В. Гюґо


Урок права « Правове виховання, як засіб підвищення рівня правосвідомості та правової культури », відбувся11 грудня, в приміщенні Дашівської міської бібліотеки. Запрошені учні 10 – х класів Дашівської ЗОШ І – ІІІ ступенів та учитель Поліщук Катерина Олександрівна. Урок був присвячений Міжнародному дню прав людини, який щороку відзначається 10 грудня. В ігровій формі була представлена гра « Чи знаєш ти свої права та обов’язки? », в якій діти прийняли активну участь. Правове виховання - виховна діяльність школи, сім'ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів.


/Files/images/IMG_2549.jpg


Чарівні барви вишивки

«… Є настил, гладь, стеблівка та низинка,
Фантазія людська немає меж…
Хрестом я доням шила сорочинки,
Ви – українки! То несіть свій Хрест!
Лідія Гречуха

Вишивка – це майстерне творіння золотих рук народних умільців, скарбниця вірувань, звичаїв обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу.
Так, вже традиційно відбувся вишиваний вернісаж майстринь клубу за інтересами користувачів «Горлиця». Захват у присутніх викликали роботи Левшун Т.О., Студінської Л.Г., Авраменко Г.І. та Кондратюк В.О.

/Files/images/IMG_2513.jpg


Про страви козацькі

«…Мимохідь спала йому на думку приказка: «Запорожці, як діти: коли мало – з’їдять, коли багато теж нічого не зоставлять»
Микола Гоголь «Тарас Бульба»

Історичний екскурс «Козацькими дорогами з козацькими стравами» учасники клубу «Краєзнавець» довідались від Любові Петрівни Дяченко та ведучих Аліни Мельник та Юлії Нагорної цікаві подробиці буденного життя запорозьких козаків, а саме : стравам та кухарським звичаям козацьким.
Учасниками дійства стали учні 7-го класу ЗОШ I-ІІст.

/Files/images/IMG_2510.jpg


Думки молодих

Дню пам’яті жерт страшних років Голодомору присвятили ми онлайн - перегляд та обговорення фільмів: «Роковини голодомору» (розповідь про голод у Дашеві нині покійного учителя історії – краєзнавця Олександра Михайловича Сметанюка)https://www.youtube.com/watch?v=__zSfdlq2oU&list=UU2l4q1KKTKDQ0cCaEMVM7xQ&index=13 та «Генетическая война. Обьяснение мосcjвого предательства Родинs.» https://www.youtube.com/watch?v=1SXdPSIJMYA&index=3&list=WL&spfreload=10 з учнями 10-Б класу Дашівської ЗОШ І-ІІІ ст. Передували перегляду виступи О.Ю.Демченко, завідуючої бібліотекою та учителя історії Поліщук Катерини Олександрівни.

/Files/images/IMG_2500.jpg

/Files/images/IMG_2497.jpg


Відповідальний крок у житті

/Files/images/1401118417911.jpg

Вибір професії – один із відповідальних кроків кожної особистості

День інформації «Відповідальний крок у житті» , що відбувся у бібліотеці 26 травня з участю вихованців Дашівської допоміжної школи – інтернату.
Діти прийняли активну участь в обговоренні теми, відгадунні загадок про професії, з цікавістю слухали вірші.


Вічний дарунок - хустка квітчата

/Files/images/IMG_2243[1].jpg

Дбайливо й обережно на полицю
Складає мама випрані хустки, –
Квітками рясно всіяно світлицю,
Пливуть крізь неї спогади й віки.

Любов Бенедишин (1964)

Хустка… Здавалося б, що нового можна почути про звичайнісінький предмет одягу… Та для нас, українців, хустка – один з найсвятіших оберегів.
Забутим звичаям , пов’язаним з хусткою, присвятили своє чергове засідання учасниці клубу за інтересами користувачів «Горлиця».
Звучали вірші та згадували пісні присвячені хустці. Зачитала керівник клубу Прудивус Оксана Петрівна, бібліотекар, також і вірш Т.Г.Шевченка «Хустина»:

… Випроводжала вдова свого сина,
Ту єдиную дитину…
…Випроводжала три поля, три милі,
Прощалася при долині.
Дарувала шиту шовками хустину,
Щоб згадував на чужині…

Буяла барвами виставка хусток, що принесли жінки. Тут були хустки, яким уже більше 50, 60, а деяким і більше 100 років.


Без права на щастя

20 листопада до 80 роковин Голодомору в Україні у бібліотеці відбулася година-реквієм «Без права на щастя». Розпочалася година з перегляду відео «Голодомор 32-33 років в Україні»- © ТРК 41 Каналhttp://youtu.be/xg9aYRvceGo

Ведучі Л.П.Дяченко та О.Ю.Демченко зачитали спогади тих, хто пережив страшне лихоліття, вірші присвячені трагічній сторінці історії нашого народу.

/Files/images/1384948320375.jpg

На завершення учасники переглянули відеоролик створений працівниками нашої бібліотеки «Запали свічу»http://youtu.be/xZ36cU9nw6s


Екскурсія у світ грибів

Яка хороша осінь!
Такий веселий ліс!
Зелені віти сосон
Мереживом сплелись.

Осики та берізки
Неначе золоті.
Тремтять росинки-бризки
На кожному листі.

— Малята! Добрий ранок!
Ми зараз в ліс підем,
Сьогодні на сніданок
Грибочків наберем.
Н.Забіла

Осінь «золота пора» не лише у природі, але й для грибників… Яких тільки див вони не розповідають про своє «тихе полювання». Не дарма ж грибників ставлять поруч з рибаками та любителями полювання.
Ділилися своїми лісовими пригодами та дивовижними трофеями і учасниці клубу за інтересами користувачів «Горлиця» на черговому засіданні «Екскурсія у світ грибів»:


/Files/images/IMG_2166.jpg


Запашна хлібина на квітчатім рушнику

Хліб наш насущний, будь в нас довіку
В кожній родині, на кожнім столі.
В трудну годину і в радість велику,
Сійся, родися на рідній землі.
Н.Красоткіна
Яке щастя, яке добро, що є хліб на світі! Спочатку він у землі, потім у борошні й, нарешті, на столі. Хліб, який народжено працею, зарум’янений, пахучий, - вірний наш годувальник.
Споконвіку хліб називали святим, так учасники клубу «Краєзнавець» Мельник Аліна, Олійник Юля, Сайко Шура декламували на честь хліба радісні, бентежні вірші, в яких з любов’ю говорилося про святість хліба, про його велич. Керівник клубу бібліотекар Дяченко Любов Петрівна розповіла про традиції та звичаї, пов’язані з хлібом, разом з учасниками свята згадали народні прикмети про хліб, а найменша учасниця народознавчого свята «Тепло батьківського хліба» Головченко Віка декламувала молитву до хліба (відео).

/Files/images/IMG_2148[1].jpg
До свята Любов Петрівна організувала виставку – частування, на якій розмістила книги та публікації, присвячені хлібові, та різні борошняні вироби, серед яких на почесному місці – хлібина, як символ достатку.
/Files/images/IMG_2143[1].jpg

Зачитали привітання Президента України Віктора Януковича хліборобам Вінниччини з намолотом третього мільйона тонн зернових.

На закінчення свята учасників пригостили.

/Files/images/IMG_2149[1].jpg

/Files/images/IMG_2153[1].jpg

Вихователь - професія почесна

"Я не можу жити без дітей. Двадцять років я прокидаюсь о другій, третій годині ночі і працюю, працюю, працюю до ранку. З нетерпінням очікую на ранок, коли задзвенить дитяче щебетання. Я ніколи не залишу дітей, тому що без них я просто не можу жити". (В.О.Сухомлинський)

«Вихователь – професія почесна» , під такою назвою пройшов усний журнал з учнями 9-го класу Дашівської ЗОШ I-II ступенів. Він складався з п’яти сторінок:
1. Історія та сучасність професії вихователя.
2. Професія вихователя дитячого садка.
3. Що необхідно мати для того, щоб стати гарним вихователем?
4. Сучасний вихователь.
5. Професія у сучасності.


/Files/images/IMG_2137[1].jpg


Усмішка леді осені

Нарядилась Осінь в дороге намисто,
Золоте волосся розплела над містом.
Кольорові фарби вийняла з кишені
І малює Осінь жовтим і зеленим.
М.О.Ціпле

Чергове засідання клубу «Горлиця» відбулося у формі поетичної години з назвою «Усмішка леді осені».
За народним переказом Осінь – старша дочка Сонця і посилаючи її на Землю, Сонце наказало Осені бути щедрою – і люди любитимуть її за це.
Осінь – пора натхнення, багато поетів присвячують їй свої вірші. Згадували учасниці вірші Ліни Костенко, Олександра Пушкіна, Івана Франка, Федора Тютчева та вірші місцевих поетів Григорія Денисюка, Ніни Пашківської, Василя Задорожного.

/Files/images/IMG_2123.jpg/Files/images/IMG_2121.jpg


Туристичними шляхами

Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з одного кроку. – Лао Тзу

Година цікавих повідомлень «Туристичними шляхами», яка пройшла 24 вересня, в Дашівській ЗОШ I-II ступенів, з учнями 9 класу була присвячена Міжнародному дню туриста, який відзначається 27 вересня.

Мета заходу – це формування знань про туризм, краєзнавство, про виживання в природних умовах, як основи для розвитку творчого потенціалу людини, виховання сміливості, рішучості та бажання досягнути своєї мети.

Діти брали активну участь: Альона Мельник розповіла коротку історію туризму; Тетяна Обаль доповнила розповідь про туристичну діяльність в Україні; Соколова Олена – про туризм у стародавньому світі, а Мисливий Дмитро розповів про небезпеку для туристів від мешканців водойм.

/Files/images/IMG_2116.jpg


Вдячні нашадки

Цьогорічне відзначення Дня партизанської слави розпочалося цього річ з відкриття погруддя невловимому меснику, герою – партизану Івану Івановичу Калашнику та погруддя визволителю, подвиг якого при визволенні нашого селища від німецько-фашистських загарбників, відзначено званням Герою Радянського Союзу посмертно, Олександру Федоровичу Володіну на могилі героїв .
Відео

До Дня партизанської слави у бібліотеці було організовано зустріч із керівником музею Партизанської слави Н.О.Головченко із учасниками клубу за інтересами користувачів "Краєзнавець"

/Files/images/SAM_1831.JPG


"Знайди природу
в дзеркалі мистецтв"

/Files/images/IMG_2082.jpg

У Дашівській бібліотеці розпочала роботу виставка-конкурс «Знайдіть природу в дзеркалі мистецтв». Для участі у конкурсі приймаються малюнки, поробки, вірші, прозові твори про чудову подільську природу від учнів 2-4 та 5-6 класів. Підсумки конкурсу та визначення переможців відбудеться 17 вересня.


Свято Незалежності Україн

Цьогоріч, як і щороку, ми з вами взяли активну участь у святкових подіях присвячених Дню Незалежності нашої держави. У бібліотеці було організовано книжкову виставку «Україно – калиновий краю». 23 серпня працівники бібліотеки прийняли участь у театралізованому дійстві "Дашівське подвір’я" на святкуванні у м.Іллінці

.

З успіхом презентували представникам громадськості Іллінеччини дерево роду дашівчан Баранців ( історія роду розпочинає нову сторінку нашого блогу «Дашівчани».



1025-річчя Хрещення Русі
"Публічні бібліотеки - осередок духовності та знань"

"Краса минулого для душі мізерної нестерпна;
але для душі, яка опанувала долю, - це ключ до релігії...
Ось чому минуле має таку магічну владу.
Все дріб'язкове розвіялося, а прекрасне й вічне
світять з минулого, як зорі."
Бертран Рассел

Цей вислів знаменитого атеїста у повній мірі відображає зміст нашого сьогодення.
Сьогодні ми святкуємо 1025 річницю прийняття нами - русинами християнства, як єдиної релігії всього народу, яка в повній мірі виконала сподівання Володимира Великого, як суттєвого об'єднавчого фактора розрізнених слов'ян.
Знаменній даті 1025-річчя Хрещення Русі було присвячено семінар бібліотечних працівників Іллінецького району, що відбувся у нашій бібліотеці на початку липня.

Розпочався семінар з презентації книжкової виставки "Духовна спадщина людства" (В.Позичанюк)

/Files/images/IMG_2009.JPG

Із неприхованою цікавістю слухали присутні розповідь Є.М.Шаповалової "Релігійні обряди Дашівшини"

/Files/images/IMG_2011.JPG

Ознайомила учасників у своєму перегляді православних веб порталів та сайтів "Майбутнє і духовність" Демченко О.

Чудовим закінченням стала екскурсія до дашівської перлини Свято-Михайлівського храму та зустріч з його настоятелем Отцем Григорієм

/Files/images/IMG_2025.JPG

/Files/images/IMG_2026.JPG


Дашів обпалений війною


/Files/images/IMG_1949.jpg

До Дня Перемоги учасники клубу за інтересами користувачів "Краєзнавець" провели годину історичної пам'яті для учнів 1-го класу Дашівської ЗОШ I-II ступенів


/Files/images/IMG_1954.jpg

Відео


Обнімаймо землю
красою й любов'ю

/Files/images/IMG_1937.jpgУчасники диспуту

Хто ми для рідної землі, нашої чарівної подільської природи - турботливі доньки та сини, чи нерозумні трутні, що не усвідомлюють наслідків своїх дій?
На ці та інші питання спробували дати відповідь учасники диспуту "Обнімаймо землю красою й любов'ю", що провела з учнями 7 класу Дашівської ЗОШ I-II ступенів бібліотекар Дяченко Любов Петрівна 22 квітня у Всесвітній день Землі.


Крізь терни до зірок

/Files/images/IMG_1933.jpg
(Годину інформації ведуть Катя Ярова та В.А.Позиченюк, бібліотекар та керівник клубу "Орієнтир")

Історії космонавтики, вкладу українських вчених та конструкторів в розвиток космічних технологій присвятили годину інформації учасники клубу за інтересами користувачів "Орієнтир", яку вони провели для учнів 10 класу Дащівської ЗОШ I-III ступенів.


Про гумор в серйоз і жартома

/Files/images/IMG_1929.jpg На початку квітня на, своєму черговому засіданні, учасниці клубу за інтересами користувачів "Горлиця" з цікавістю прослухали повідомлення О.П.Прудивус, бібліотекаря, про історію свята гумору в Україні, читали гуморески українських письменників та згадували смішні пригоди з особистого життя.


Книжкові гостини

/Files/images/IMG_1907.jpg

2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги.
Саме в цей день відбулися книжкові гостини до дитячого дошкільного закладу «Журавлик».

Бесіда-рондо
"Театр і суспільство"

Учасниками бесіди-рондо стали учні 10 класу Дашівської ЗОШ I-III ступенів. Присвячено подію Міжнародному дню театру.
(В рамках тижня дитячої та юнацької книги)

/Files/images/IMG_1867.jpg


День бібліографії
"Книга - це мудрість століть"

Днем бібліографії У бібліотеці розпочався тиждень дитячої та юнацької книги "З книгою жити - з добром дружити", учасниками якого стали учні 5 класу Дашівської ЗОШ I-II ступенів.
/Files/images/IMG_1856.jpg


Вітання зі святом

/Files/images/IMG_1850.jpg
Традиційно Весну-Красну зустрічаємо чудовим святом всіх жінок - 8 Березня !
Незалежно від погоди, розквітають села і міста букетами квітів у чоловічих руках та святковою натхненною красою жінок.
/Files/images/IMG_1852.jpg




Тож березневі засідання жіночого клубу за інтересами користувачів « Горлиця» стають привітальними.

Перша українська опера
(онлайн перегляд)

/Files/images/IMG_1818.jpg



Для учнів та викладачів Дашівської музичної школи організовано онлайн перегляд фільму-опери "Запорожець за Дунаєм" до 200-річчя від дня народження Семена Гулака-Артемовського


Остап Нижанківський -
багатогранність таланту.

/Files/images/IMG_1758.jpg

Літературно-музичне віртуальне знайомство з неординарною особистістю - диригентом, композитором, музикантом, громадським діячем, відбулося у бібліотеці 26 січня. Учасниками знайомства були учні та викладачі Дашівської музичної школи





Мистецтво бути художником

24 січня у бібліотеці відбувся День інформації «Моя професія художник». Учасниками заходу стали учні 11-х класів Дашівської ЗОШ I-III ступенів та учителі Пономаренко С.П. та Серветник В.М.

Кiлькiсть переглядiв: 2904

Коментарi